Tel: 06-34782761
Tel:
Senior pedagogisch medewerkster: Jelske Dijkhuizen
Pedagogisch werkplan BSO Boomhut
BSO de Boomhut is 1 van de 3 BSO's in Middelburg Dauwendaele van Kinderopvang Walcheren. Ouders hebben in deze wijk de keuze uit de verschillende opvangvormen. BSO de Boomhut in basisschool de Wilgenhof heeft ruimte voor 16 kinderen per dag, . De BSO is een fijne plek voor de basisschoolkinderen om na schooltijd lekker te sporten, te knutselen en te spelen.
Omdat de BSO gebruikt maakt van een lokaal in een school, wordt het lokaal tijdens schooltijd gebruikt voor verschillende schoolactiviteiten. In de wijk Dauwendaele zijn er verschillende voorzieningen waar de BSO gebruik van kan maken. Zo worden er activiteiten vanuit de Brede School Dauwendaele - Mortiere georganiseerd, zoals kinderdans, kinderkookpunt en de blinkgroep, waar de kinderen van de BSO regelmatig aan mee doen. U wordt onder andere door de pedagogisch medewerkers op de hoogte gesteld van het activiteitenaanbod van de Brede School. Vanuit KOW worden kinderen die op een BSO dag aanwezig zijn, in de gelegenheid gesteld om deel te nemen aan de activiteiten. Verder is er een speeltuin en een kinderboerderij bij het Meiveld, waar we met mooi weer vertoeven. Ook gaan we met de kinderen af en toe naar het winkelcentrum Dauwendaele om een boodschap te doen. Tot slot organiseert Middelburg in Beweging regelmatig sportactiviteiten in de wijk. Daar proberen we vooral in de vakanties aan mee te doen.
De BSO is gevestigd in een lokaal van een basisschool. Het lokaal is kindvriendelijk ingericht. Het speelgoed staat op vaste plaatsen. Dit is voor de kinderen bekend en vertrouwd. Het lokaal is zo ingericht, dat het uitnodigend is om te spelen, te knutselen of een boekje te kunnen lezen. Het speelgoed is afgestemd op de wensen en behoeften van de kinderen. Verder kunnen wij gebruik maken van een gymzaal, gelegen naast de ruimte van de BSO. De kinderen spelen in de gymzaal altijd onder toezicht. In de gymzaal staan verschillende materialen om mee te spelen, zoals een trampoline, een bok en een klimrek. Kinderen kunnen in deze ruimte hun energie kwijt.
De BSO beschikt ook over een buitenruimte. Kinderen vanaf 8 jaar mogen op het grote plein spelen of voetballen. Hier staat een groot klimrek. Kinderen onder 8 jaar spelen op het kleuterplein van basisschool de Wilgenhof. Op dit plein staat een klimrek en is een zandbak aanwezig. Verder staat er een schuur, waar speelgoed van de school in staat. Hier mogen de kinderen van de BSO ook gebruik van maken. Ook is er een schommel, waar kinderen tot 6 jaar op mogen schommelen.
Kinderen mogen voorafgaand aan de BSO plaatsing 3 uur komen wennen. Deze uren mogen over verschillende wenmomenten worden gepland.
Uw kind is van harte welkom om te komen spelen, leren en genieten op BSO Boomhut!
Torenhofstraat 4
4337 JV
Middelburg